Witamina D zapobiega ciężkim symptomom Covid-19

Galway.pl 8 kwietnia 2021

Witamina D zapobiega ciężkim symptomom Covid-19

Nie potwierdziły się plotki jakoby witamina D była lekarstwem na Covid-19, jednak według najnowszych badań, suplementacja witaminy D może w dużym stopniu złagodzić objawy zakażenia koronawirusem.

Komitet Zdrowia Oireachtas zaleca wszystkim dorosłym mieszkańcom Irlandii przyjmowanie witaminy D.

Raport opublikowany w środę rano jest wynikiem prac Oireachtas Committee on Health nad sytuacją związaną z Covid-19 w Irlandii. Opiera się na badaniach ekspertów z Trinity College Dublin, St. James’s Hospital oraz Royal College of Surgeons in Ireland, którzy dowodzą, że wysoki poziom witaminy D w organizmie może pomóc w przechodzeniu choroby. Do podobnych wniosków doszli badacze z Finlandii, Francji i Hiszpanii.

Niedobór witaminy D jest w Irlandii powszechny we wszystkich grupach wiekowych w dużej mierze dzięki pogodzie oraz długim godzinom pracy w budynkach.

O ile witamina D nie jest skutecznym lekiem na Covid-19 ani nie wpływa na niebezpieczeństwo zakażenia, to udowodniono, że jej niedobór ma związek z cięższym przebiegiem choroby i wyższym ryzykiem zgonu.

Raport Komitetu wzywa rząd do obniżenia cen witaminy D za pomocą redukcji lub całkowitego zniesienia Vatu na suplementy witaminy D w Irlandii.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Witamina D zapobiega ciężkim symptomom Covid-19

Nie potwierdziły się plotki jakoby witamina D była lekarstwem na Covid-19, jednak według najnowszych badań, suplementacja witaminy D może w dużym stopniu złagodzić objawy zakażenia koronawirusem. Komitet Zdrowia Oireachtas zaleca wszystkim dorosłym mieszkańcom Irlandii przyjmowanie witaminy D. Raport opublikowany w środę rano jest wynikiem prac Oireachtas Committee on Health nad sytuacją związaną z Covid-19 w Irlandii. Opiera się na badaniach ekspertów z Trinity College Dublin, St. James’s Hospital oraz Royal College of Surgeons in Ireland, którzy dowodzą, że wysoki poziom witaminy D w organizmie może pomóc w przechodzeniu choroby. Do podobnych wniosków doszli badacze z Finlandii, Francji i Hiszpanii. Niedobór witaminy D jest w Irlandii powszechny we wszystkich grupach wiekowych w dużej mierze dzięki pogodzie oraz długim godzinom pracy w budynkach. O ile witamina D nie jest skutecznym lekiem na Covid-19 ani nie wpływa na niebezpieczeństwo zakażenia, to udowodniono, że jej niedobór ma związek z cięższym przebiegiem choroby i wyższym […]

Irlandia otrzyma 4 miliony dawek szczepionek

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Irlandia otrzyma niemal 4 miliony dawek szczepionek przeciw Covid-19. Według wstępnych prognoz ustalonych na podstawie zobowiązań producentów 940000 dawek dotrze na wyspę w kwietniu, 1.2 miliona w maju i 1.7 miliona lub więcej w czerwcu. Department of Health podkreśla jednak, że prognozy mogą ulec zmianie. Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Więcej newsów

Droga między Galway a Roscommon zamknięta

Droga krajowa N63 między Galway a Roscommon będzie zamknięta przez cztery dni w godzinach nocnych. Rada Hrabstwa będzie w tym tygodniu prowadzić prace remontowe na N63 w Ballygar. W związku z prowadzonym remontem N63 w Ballygar będzie zamknięta od 19 do 4 rano aż do czwartku 8 kwietnia. Więcej newsów

Podano rekordową liczbę szczepionek w Irlandii

W ostatni piątek, 30,503 osób zostało zaszczepionych w Irlandii, z czego 12,174 pacjentów podano drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. W ciągu tygodnia zaczepiono w kraju 120000 osób. Pierwszą dawkę szczepionki ma za sobą 655292 mieszkańca Irlandii, 268586 – obie. 13.2% populacji otrzymało pierwszą dawkę szczepionki a 5.4% jest już w pełni zaszczepionych. Vaccination stats 📊 ‣ Daily average (last 7 days): 19,616‣ 7 day total (rolling): 137,309‣ Doses administered per 100 people: 18.56 — COVID-19 Data Ireland (@COVID19DataIE) April 5, 2021 W tym tygodniu liczba podanych w Irlandii szczepionek przecie Covid-19 przekroczy milion. Huge thanks to all involved in vaccinations this weekend. Best day ever – Good Friday (>30K). Our highest week ever (>120k). Over 930K done to date. 1M administered during next week. Over 70's & medically vulnerable prioritised. Were in a new phase. @HSELive @IMO_IRL @ICGPnews — Paul Reid (@paulreiddublin) April 4, 2021   Więcej newsów

Hewlett Packard Enterprise (HPE) utworzy 150 miejsc pracy

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosił, że utworzy 150 nowych miejsc pracy w Irlandii w działach cyberbezpieczeństwa, rozwoju oprogramowania i cloud consulting.

Ponad 450 Fiatów z wadą fabryczną układu hamulcowego w Irlandii

Producent samochodów Fiat poinformował media o konieczności naprawy 458 pojazdów zarejestrowanych w Irlandii, z powodu wady fabrycznej układu hamulcowego.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też