Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Galway.pl 12 stycznia 2021

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Obecnie, przyjezdni z Wielkiej Brytanii oraz RPA, są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność Covid-19, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Irlandii.

Wymóg ten został rozszerzony na pasażerów przybywających ze wszystkich krajów i ma obowiązywać od najbliższej soboty 16 stycznia 2021.

Przyjezdni z Wielkiej Brytanii i RPA z potwierdzonym negatywnym wynikiem muszą ponadto odbyć po przyjeździe 14 dni “kwarantanny” (samoizolacji).

Zgodnie z nowymi wytycznymi wszyscy podróżni przybywający do Irlandii z krajów oznaczonych jako czerwone lub szare w ramach europejskiego systemu podróżnego w dobie Covid-19, oraz ze wszystkich krajów spoza Europy, muszą również ograniczyć przemieszczanie się przez 14 dni po przyjeździe na Zieloną Wyspę.

Restrykcje dotyczące 14 dniowej “kwarantanny” mogą zostać zniesione pod warunkiem otrzymania drugiego negatywnego wyniku testu PCR w ciagu nie więcej jak 5 dni po przyjeździe.

Wyjątki

Przyjeżdżający z krajów oznaczonych kolorami zielonym i pomarańczowym, nie muszą poddawać się samoizolacji po okazaniu negatywnego wyniku testu, ale muszą przestrzegać lokalnych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.

Na lotnisku w Dublinie kontrole będą przeprowadzane przez Border Management Unit, w innych punktach wjazdu do Irlandii przez An Garda Síochána.

Zwolnieni z obowiązku przedstawienia wyniku testu i odbycia “kwarantanny” będą tylko:

  • pracownicy transportu międzynarodowego,
  • przedstawiciele Gardy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych
  • dzieci poniżej 6 roku życia.

Źródło: breakingnews.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19. Obecnie, przyjezdni z Wielkiej Brytanii oraz RPA, są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność Covid-19, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Irlandii. Wymóg ten został rozszerzony na pasażerów przybywających ze wszystkich krajów i ma obowiązywać od najbliższej soboty 16 stycznia 2021. Przyjezdni z Wielkiej Brytanii i RPA z potwierdzonym negatywnym wynikiem muszą ponadto odbyć po przyjeździe 14 dni “kwarantanny” (samoizolacji). Zgodnie z nowymi wytycznymi wszyscy podróżni przybywający do Irlandii z krajów oznaczonych jako czerwone lub szare w ramach europejskiego systemu podróżnego w dobie Covid-19, oraz ze wszystkich krajów spoza Europy, muszą również ograniczyć przemieszczanie się przez 14 dni po przyjeździe na Zieloną Wyspę. Restrykcje dotyczące 14 dniowej “kwarantanny” mogą zostać zniesione pod warunkiem otrzymania drugiego negatywnego wyniku testu PCR w ciagu nie więcej jak 5 dni po przyjeździe. Wyjątki Przyjeżdżający z krajów […]

Tagi :

Zobacz też