Wracaj do swojego kraju – Polka skazana na więzienie

Galway.pl 26 lipca 2020

Wracaj do swojego kraju – Polka skazana na więzienie

48-letnia kobieta, Joanna K. usłyszała wyrok skazujący na kilka miesięcy pozbawienia wolności za groźby, agresywne zachowanie i zniszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło 23 lipca w jednej z włoskich restauracji w Cork przy Princess Street. Kobieta miała krzyczeć na właściciela restauracji Rossini, używać obraźliwych słów i kazać mu „wracać do swojego kraju”. Szturchnęła mężczyznę w ramię, a na koniec kopnęła i stłukła witrynę lokalu – czytamy na irishexaminer.com

Joanna K. była już wcześniej karana, głównie za naruszanie porządku publicznego. Ostatnimi czasy uporządkowała swoje życie jednak wpadła w nieodpowiednie towarzystwo. Na rozprawie obiecała trzymać się z daleka od ludzi, z którymi nadużywała ostatnio alkoholu.

Ponieważ kobieta nie jest w stanie pokryć spowodowanych szkód na kwotę €800 – usłyszała wyrok 5 miesięcy więzienia i 2 miesiące za agresywne zachowanie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Nowe połączenia Bus Eireann z Galway na lotniska w Dublinie i Shannon

Od wczoraj, 9 sierpnia, działają cztery nowe połączenia Bus Eireann między Galway a lotniskiem w Dublinie oraz Cork (przez lotnisko w Shannon).

Od poniedziałku maski w sklepach obowiązkowe

Od najbliższego poniedziałku noszenie maseczek w sklepach i galeriach handlowych w Irlandii będzie obowiązkowe. Do tej pory było tylko zalecane.

Nowy program Galway International Arts Festival już dostępny

Galway International Arts Festival miał się odbyć, jak co roku, w lipcu jednak został odwołany z powodu pandemii Covid-19.

Znany organizator wycieczek zamyka 166 biur w Irlandii i Wielkiej Brytanii

Znane wszystkim brytyjskie biuro podróży Tui ogłosiło dziś, że ma zamiar zamknąć 166 swoich przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Czy maseczki obniżają poziom tlenu? – lekarz z Dublina obala mit

Film obalający mit, że noszenie maseczek zmniejsza poziom tlenu we krwi podbija internet.

Prawie 6,000 osób przylatuje każdego dnia do Irlandii

Każdego dnia do Irlandii przylatuje niemal 6,000 pasażerów z czego jedna trzecia to podróżni z Wielkiej Brytanii.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też