Wracaj do swojego kraju – Polka skazana na więzienie

Galway.pl 26 lipca 2020

Wracaj do swojego kraju – Polka skazana na więzienie

48-letnia kobieta, Joanna K. usłyszała wyrok skazujący na kilka miesięcy pozbawienia wolności za groźby, agresywne zachowanie i zniszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło 23 lipca w jednej z włoskich restauracji w Cork przy Princess Street. Kobieta miała krzyczeć na właściciela restauracji Rossini, używać obraźliwych słów i kazać mu „wracać do swojego kraju”. Szturchnęła mężczyznę w ramię, a na koniec kopnęła i stłukła witrynę lokalu – czytamy na irishexaminer.com

Joanna K. była już wcześniej karana, głównie za naruszanie porządku publicznego. Ostatnimi czasy uporządkowała swoje życie jednak wpadła w nieodpowiednie towarzystwo. Na rozprawie obiecała trzymać się z daleka od ludzi, z którymi nadużywała ostatnio alkoholu.

Ponieważ kobieta nie jest w stanie pokryć spowodowanych szkód na kwotę €800 – usłyszała wyrok 5 miesięcy więzienia i 2 miesiące za agresywne zachowanie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od dziś ponad 100 punktów kontrolnych Gardy na irlandzkich drogach każdego dnia

Od dziś, 1 grudnia 2020, Irlandia przechodzi z poziomu 5 restrykcji Covid-19 na poziom 3. W związku z tym na irlandzkich drogach pojawią się kontrole Gardy.

Od przyszłego wtorku sklepy, fryzjerzy i siłownie otwarte

Rada Ministrów zatwierdziła dziś zniesienie restrykcji na poziomie 5 od przyszłego wtorku. Oznacza to, że sklepy, fryzjerzy, muzea, biblioteki i siłownie zostaną ponownie otwarte.

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też