Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Galway.pl 23 września 2021

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Zwracając się do zgromadzonych w Dáil Éireann, Varadkar wskazał, że obecna płaca minimalna w wysokości 10,20 euro za godzinę zostanie podniesiona w nadchodzącym roku.

Tuż przed październikowym ogłoszeniem budżetu na nadchodzący rok Premier Leo Varadkar zasygnalizował również podwyżki emerytur, zasiłków oraz fuel allowance.

Szczegóły wzrostu płac nie są jeszcze znane, a sprawujący funkcję premiera do zeszłego roku Varadkar, zalecił by nie wierzyć we wszystko co “wypisują gazety” zwłaszcza przed oficjalnym ogłoszeniem budżetu.

Obecny premier Micheál Martin rozważa także przyznanie bonusów dla pracowników pierwszej linii (frontline workers).

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii. Zwracając się do zgromadzonych w Dáil Éireann, Varadkar wskazał, że obecna płaca minimalna w wysokości 10,20 euro za godzinę zostanie podniesiona w nadchodzącym roku. Tuż przed październikowym ogłoszeniem budżetu na nadchodzący rok Premier Leo Varadkar zasygnalizował również podwyżki emerytur, zasiłków oraz fuel allowance. Szczegóły wzrostu płac nie są jeszcze znane, a sprawujący funkcję premiera do zeszłego roku Varadkar, zalecił by nie wierzyć we wszystko co “wypisują gazety” zwłaszcza przed oficjalnym ogłoszeniem budżetu. Obecny premier Micheál Martin rozważa także przyznanie bonusów dla pracowników pierwszej linii (frontline workers). Więcej newsów

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też