Zakupy w Ikea – sklep otwiera drzwi dla klientów po szczycie pandemii Covid-19

Galway.pl 14 maja 2020

Zakupy w Ikea – sklep otwiera drzwi dla klientów po szczycie pandemii Covid-19

Już 18 maja rozpocznie się w Irlandii pierwszy etap odmrażania gospodarki i, co za tym idzie, łagodzenie ograniczeń wprowadzonych w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Otwieranie Irlandii będzie następowało w etapach rozplanowanych na okres maj – sierpień.

Znany wszystkim sklep meblowy zostanie otwarty na początku przyszłego tygodnia jednak wycieczki do Ikea nie będą przypominały zakupów sprzed pandemii.

Aby chronić swój personel i klientów, Ikea wprowadzi szereg zmian. Sklep ograniczy liczbę klientów przebywających jednocześnie w obiekcie i będzie akceptował tylko płatności bezdotykowe. To tylko niektóre ze zmian jakie zauważymy po przyjściu do Ikea.

Wszystkie miejsca kontaktu klientów z obsługą, takie jak kasy czy punkty serwisowe, będą wyposażone w osłony oddzielające jednych od drugich. Oba sklepy w Dublinie: Ballymun i Carrickmines, wdrożą także szereg procedur w celu ograniczenia odlegości między klientami.

McDonald’s

Od 20 maja niektóre restauracje McDonald’s umożliwią klientom zamawianie szybkich posiłków przez Drive Thru.

Penneys

Kilka dni temu internet obiegła plotka, że Penneys zostanie otwarty 8 czerwca. Rzecznik firmy powiedział w wywiadzie dla The Journal, że data otwarcia nie została jeszcze ustalona, a informacje krążące po sieci na ten temat są nieprawdziwe.
Według rządowego planu otwierania Irlandii duże sklepy jak Penneys będą mogły wznowić działalność w fazie trzeciej czyli od 29 czerwca pod warunkiem że mają wejście z ulicy.

Centra handlowe

Centra handlowe mają zostać w Irlandii otwarte dopiero w fazie piątej czyli 10 sierpnia.

Edit 15.05.2020

Rząd Irlandii rewiduje decyzję o otwarciu sklepów z kategorii „homeware” i najprawdopodobniej Ikea pozostanie jeszcze zamknięta. 18 maja otwarte natomiast zostaną sklepy ogrodnicze.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Tagi :

Zobacz też