Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Galway.pl 17 września 2020

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Zasiłek, który wprowadzono z powodu wybuchu pandemii koronawirusa wypłacany jest od marca i od tamtej pory przeszedł wiele zmian. Ponieważ gospodarka powoli się odradza, każdego dnia coraz więcej osób wraca do pracy rezygnując z zasiłku.

W związku z tym rząd zdecydował się na wprowadzenie natychmiastowych zmian, a także zapowiedział kolejne modyfikacje PUP od nowego roku.

Co warto wiedzieć?

Od 17 września zasiłek będzie zróżnicowany według trzech, a nie dwóch jak dotychczas stawek. Kwota zasiłku jaka wpłynie beneficjentom PUP na konta będzie zależała od wysokości wcześniejszych zarobków.

Osoby, które zarabiały ponad €300 tygodniowo będą otrzymywały zasiłek w wysokości €300 tygodniowo. Ci, których zarobki oscylowały między €200 a €300 – otrzymają co tydzień €250 zasiłku. Beneficjenci PUP, których zarobki nie przekraczały €200 tygodniowo otrzymają €203 zasiłku co tydzień (ta stawka nie uległa zmianie).

Kolejne zmiany mają zostać wprowadzone w lutym 2021 roku. Zasiłek ma być wypłacany przynajmniej do 1 kwietnia 2021 roku ale nowe aplikacje będą przyjmowanie tylko do końca tego roku.

Jeśli obecnie otrzymujesz zasiłek Covid Pandemic Unemployment, różnicę w wysokości płatności zauważysz na swoim koncie już we wtorek 22 września.

Według oświadczenia Department of Social Protection, nie ma potrzeby kontaktowania się z departamentem w celu potwierdzenia swoich wcześniejszych zarobków. Dane zostaną pobrane z Revenue, a osoby, których wysokość zasiłku ulegnie zmianie zostaną o tym poinformowane.

Źródło: irishmirror.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Tagi :

Zobacz też