Czego nie można kupić w Dunnes, Tesco i innych marketach w Irlandii podczas restrykcji na poziomie 5

Galway.pl 28 października 2020

Czego nie można kupić w Dunnes, Tesco i innych marketach w Irlandii podczas restrykcji na poziomie 5

Od tygodnia już w całej Irlandii obowiązuje piąty poziom restrykcji Covid-19. Oprócz drastycznego ograniczenia przemieszczania się i spotkań towarzyskich, rząd zakazał handlu artykułami, które nie kwalifikują się jako niezbędne.

Początkowo sklepy takie jak Dunnes Stores, Aldi, Lidl i Tesco mogły funkcjonować normalnie mimo sprzedaży zarówno produktów niezbędnych (żywność, napoje, itp.) jak i tych, które nie zakwalifikowały się do tej kategorii (np. ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, itp.) jednak w ostatnich dniach sytuacja się zmieniła.

Obecnie markety „mieszane” mogą sprzedawać tylko produkty uznane za niezbędne. Przedstawiciele Garda przeprowadzają liczne kontrole i w razie naruszenia zasad, blokuje działy z niedopuszczonymi obecnie do obrotu produktami.

Jak nowe zasady komentują same markety?

Tesco

Tesco wyjaśnia, że produkty takie jak niezbędne elementy odzieży nadal będą dostępne w sklepach. Zapytani o to czy zakup odzieży dziecięcej, bielizny i artykułów higienicznych będzie możliwy, zespół odpowiedzialny za social media Tesco odpowiedział:

Przestrzegamy rządowych przepisów i działy z odzieżą F&F i Home Entertainment zostały zamknięte. Nadal będziemy oferować ograniczony asortyment niezbędnych elementów odzieży, np. Niektóre ubrania dziecięce czy odzież szkolną. Kosmetyki i produkty do higieny dla kobiet i mężczyzn także są dostępne.

Dunnes Stores

Dunnes Stores będzie sprzedawać niezbędną bieliznę oraz elementy odzieży dziecięcej (skarpetki, ubrania dla niemowląt itp.) na swoim dziale spożywczym. Dział ubrań sieci jest zamknięty w całym kraju jednak wszystkie produkty można zamówić przez internet. Bez zakłóceń Działą także serwis Click and Collect.

Aldi

Rzecznik Aldiego zapewnił w rozmowie z Irish Mirror, że większość asortymentu sklepu będzie nadal dostępna.

Zdecydowana większość naszego asortymentu jak artykuły spożywcze i inne niezbędne dla działania gospodarstwa domowego produkty będą nadal dostępne.

Źródło: rsvplive.ie

Z relacji naszych czytelników wiemy, że nie wszystkie sklepy zamykają swoje działy w tym samym czasie. Dajcie znać w komentarzach gdzie nadal można kupić nie tylko stricte niezbędne produkty, gdyby ktoś potrzebował.

 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też