Do fryzjera szybciej niż planowano?

Galway.pl 11 czerwca 2020

Do fryzjera szybciej niż planowano?

Salony fryzjerskie w Irlandii prawdopodobnie otworzą drzwi wcześniej niż planowano. Jest szansa, że nastąpi to jeszcze przed końcem tego miesiąca.

Jak donosi The Irish Times, Irlandzki Rząd rozważa przyspieszenie ponownego otwarcia salonów fryzjerskich. Fryzjera moglibyśmy wówczas odwiedzić już 29 czerwca.

W ramach przyspieszonego otwierania kraju otwarcie salonów fryzjerskich planowano dopiero 20 lipca, kiedy rozpocznie się ostatni etap luzowania restrykcji w Irlandii. Jednak wczoraj, premier Leo Varadkar powiedział, że sektor mógłby zostać otwarty jeszcze wcześniej.

Irlandzka Federacja Fryzjerów (The Irish Hairdressers Federation) zaprezentowała w zeszłym tygodniu dokument zawierający 100 wytycznych dla personelu i klientów salonów fryzjerskich, dzięki którym otwarcie branży mogłoby nastąpić już na początku fazy trzeciej. Obejmują one stosowanie środków ochrony osobistej (PPE) przez pracowników i klientów, a także szkolenia dla pracowników z zakresu ochrony przed Covid-19.

O tym czy salony fryzjerskie otworzą drzwi dla klientów wcześniej niż planowano zdecyduje The National Public Health Emergency Team.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też