Grzywna za nienoszenie maski w autobusie

Galway.pl 29 czerwca 2020

Grzywna za nienoszenie maski w autobusie

Dyrektor naczelna National Transport Authority zapowiada, że osoby, które nie zastosują się do nakazu noszenia masek w środkach transportu publicznego, będą karane grzywnami.

Anne Graham w rozmowie z Newstalk Breakfast powiedziała, że w tym tygodniu pasażerowie będą nakłaniani do noszenia okryć twarzy w autobusach ale już od przyszłego tygodnia, nowe przepisy będą stanowczo egzekwowane. Za niestosowanie się do obowiązku noszenia okryć twarzy w środkach transportu publicznego grozi grzywna.

Wraz z luzowaniem restrykcji, zwiększa się popyt na usługi transportu publicznego. Coraz więcej osób będzie korzystać z przejazdów autobusami. Bardzo ważne jest aby wszyscy pasażerowie stosowali się do nowych przepisów.

Od dziś obłożenie środków transportu publicznego może wynieść do 50%. Oznacza to, że piętrowy autobus może przewozić jednocześnie 36-37 pasażerów. Wcześniej było to 17 pasażerów.

Zachęcamy wszystkich do pracy z domu, jeśli to tylko możliwe i rozważenie dojazdu do pracy na rowerze lub na pieszo, jeśli dystans nie jest zbyt duży – dodała.

Pani Graham spuentowała swoją wypowiedź słowami:

Wear your face covering, please.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też