Grzywna za nienoszenie maski w autobusie

Galway.pl 29 czerwca 2020

Grzywna za nienoszenie maski w autobusie

Dyrektor naczelna National Transport Authority zapowiada, że osoby, które nie zastosują się do nakazu noszenia masek w środkach transportu publicznego, będą karane grzywnami.

Anne Graham w rozmowie z Newstalk Breakfast powiedziała, że w tym tygodniu pasażerowie będą nakłaniani do noszenia okryć twarzy w autobusach ale już od przyszłego tygodnia, nowe przepisy będą stanowczo egzekwowane. Za niestosowanie się do obowiązku noszenia okryć twarzy w środkach transportu publicznego grozi grzywna.

Wraz z luzowaniem restrykcji, zwiększa się popyt na usługi transportu publicznego. Coraz więcej osób będzie korzystać z przejazdów autobusami. Bardzo ważne jest aby wszyscy pasażerowie stosowali się do nowych przepisów.

Od dziś obłożenie środków transportu publicznego może wynieść do 50%. Oznacza to, że piętrowy autobus może przewozić jednocześnie 36-37 pasażerów. Wcześniej było to 17 pasażerów.

Zachęcamy wszystkich do pracy z domu, jeśli to tylko możliwe i rozważenie dojazdu do pracy na rowerze lub na pieszo, jeśli dystans nie jest zbyt duży – dodała.

Pani Graham spuentowała swoją wypowiedź słowami:

Wear your face covering, please.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też