Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

Galway.pl 23 maja 2020

Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

EasyJet zapowiedział, że od 15 czerwca wznawia loty z wielu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Początkowa siatka lotów ma obejmować głównie loty krajowe w UK i Francji. Międzynarodowe trasy europejskie Easy Jet ma ogłosić w nadchodzących tygodniach.

Lotniska, z których EasyJet zacznie latać w czerwcu to Gatwick, Bristol, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Edynburg, Glasgow, Inverness i Belfast. Jedyną międzynarodową trasą z Wielkiej Brytanii będzie połączenie między Gatwick a Niceą we Francji.

Pasażerowie i załoga będą zobowiązani do noszenia masek w samolotach i na lotniskach. Na pokładzie nie będzie sprzedawane jedzenie. Podróżujący będą mieli do dyspozycji chusteczki dezynfekujące i płyny do dezynfekcji rąk.

EasyJet przyznał we wtorek, że dane dziewięciu milionów klientów przewoźnika zostały narażone na wyciek. Dodatkowo skradziono dane kart ponad 2,200 klientów. Linia podkreśliła, że nie ma dowodu na to, że jakiekolwiek dane zostały wykorzystane. O szczegółach ataku cybernetycznego EasyJet informuje na swojej stronie internetowej.

Wiele innych linii ogłosiło wznowienie części swoich lotów. Od 1 lipca Ryanair wznawia 40% swoich połączeń. Pozostałe połączenia w sezonie letnim, które już nie są w sprzedaży są systematycznie anulowane, a klienci informowani o formie kompensaty. Także British Airways zapowiedziało powrót do latania w lipcu.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Zobacz też