Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

Galway.pl 23 maja 2020

Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

EasyJet zapowiedział, że od 15 czerwca wznawia loty z wielu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Początkowa siatka lotów ma obejmować głównie loty krajowe w UK i Francji. Międzynarodowe trasy europejskie Easy Jet ma ogłosić w nadchodzących tygodniach.

Lotniska, z których EasyJet zacznie latać w czerwcu to Gatwick, Bristol, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Edynburg, Glasgow, Inverness i Belfast. Jedyną międzynarodową trasą z Wielkiej Brytanii będzie połączenie między Gatwick a Niceą we Francji.

Pasażerowie i załoga będą zobowiązani do noszenia masek w samolotach i na lotniskach. Na pokładzie nie będzie sprzedawane jedzenie. Podróżujący będą mieli do dyspozycji chusteczki dezynfekujące i płyny do dezynfekcji rąk.

EasyJet przyznał we wtorek, że dane dziewięciu milionów klientów przewoźnika zostały narażone na wyciek. Dodatkowo skradziono dane kart ponad 2,200 klientów. Linia podkreśliła, że nie ma dowodu na to, że jakiekolwiek dane zostały wykorzystane. O szczegółach ataku cybernetycznego EasyJet informuje na swojej stronie internetowej.

Wiele innych linii ogłosiło wznowienie części swoich lotów. Od 1 lipca Ryanair wznawia 40% swoich połączeń. Pozostałe połączenia w sezonie letnim, które już nie są w sprzedaży są systematycznie anulowane, a klienci informowani o formie kompensaty. Także British Airways zapowiedziało powrót do latania w lipcu.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Zobacz też