Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

Galway.pl 23 maja 2020

Kolejne tania linia lotnicza wznawia loty już w czerwcu

EasyJet zapowiedział, że od 15 czerwca wznawia loty z wielu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Początkowa siatka lotów ma obejmować głównie loty krajowe w UK i Francji. Międzynarodowe trasy europejskie Easy Jet ma ogłosić w nadchodzących tygodniach.

Lotniska, z których EasyJet zacznie latać w czerwcu to Gatwick, Bristol, Birmingham, Liverpool, Newcastle, Edynburg, Glasgow, Inverness i Belfast. Jedyną międzynarodową trasą z Wielkiej Brytanii będzie połączenie między Gatwick a Niceą we Francji.

Pasażerowie i załoga będą zobowiązani do noszenia masek w samolotach i na lotniskach. Na pokładzie nie będzie sprzedawane jedzenie. Podróżujący będą mieli do dyspozycji chusteczki dezynfekujące i płyny do dezynfekcji rąk.

EasyJet przyznał we wtorek, że dane dziewięciu milionów klientów przewoźnika zostały narażone na wyciek. Dodatkowo skradziono dane kart ponad 2,200 klientów. Linia podkreśliła, że nie ma dowodu na to, że jakiekolwiek dane zostały wykorzystane. O szczegółach ataku cybernetycznego EasyJet informuje na swojej stronie internetowej.

Wiele innych linii ogłosiło wznowienie części swoich lotów. Od 1 lipca Ryanair wznawia 40% swoich połączeń. Pozostałe połączenia w sezonie letnim, które już nie są w sprzedaży są systematycznie anulowane, a klienci informowani o formie kompensaty. Także British Airways zapowiedziało powrót do latania w lipcu.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Zobacz też