Koniec „zielonej listy”

Galway.pl 9 października 2020

Koniec „zielonej listy”

Od poniedziałki z irlandzkiej zielonej listy znikają wszystkie kraje co oznacza, że przyjazd do Irlandii z jakiegokolwiek kraju będzie się wiązał z koniecznością ograniczenia poruszania się (tzw. „irlandzką kwarantanną”).

Tydzień temu na liście pozostawiono zaledwie cztery kraje: Cypr, Finlandia, Łotwa i Liechtenstein, które pozostaną na niej tylko do niedzieli.

Od połowy września irlandzkie władze postanowiły aktualizować zieloną listę co tydzień, w każdy czwartek, z terminem obowiązywania od następnego poniedziałku. W nadchodzących miesiącach irlandzka zielona lista zostanie całkowicie usunięta, ponieważ Unia Europejska pracuje nad ogólnounijnym systemem bezpiecznych podróży wewnątrz Europy.

Decyzja Rady Ministrów UE ma zapaść 13 października. Wstępnie wiadomo, że wytyczne mają segregować kraje w zależności od wskaźnika potwierdzonych przypadków zarażeń Covid-19 na zielone, pomarańczowe i czerwone.

Obecna forma zielonej listy nie sprawdza się ale wdrożenie ogólnoeuropejskiej listy może trochę potrwać – powiedział Minister Transportu Eamon Ryan.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też