Koniec „zielonej listy”

Galway.pl 9 października 2020

Koniec „zielonej listy”

Od poniedziałki z irlandzkiej zielonej listy znikają wszystkie kraje co oznacza, że przyjazd do Irlandii z jakiegokolwiek kraju będzie się wiązał z koniecznością ograniczenia poruszania się (tzw. „irlandzką kwarantanną”).

Tydzień temu na liście pozostawiono zaledwie cztery kraje: Cypr, Finlandia, Łotwa i Liechtenstein, które pozostaną na niej tylko do niedzieli.

Od połowy września irlandzkie władze postanowiły aktualizować zieloną listę co tydzień, w każdy czwartek, z terminem obowiązywania od następnego poniedziałku. W nadchodzących miesiącach irlandzka zielona lista zostanie całkowicie usunięta, ponieważ Unia Europejska pracuje nad ogólnounijnym systemem bezpiecznych podróży wewnątrz Europy.

Decyzja Rady Ministrów UE ma zapaść 13 października. Wstępnie wiadomo, że wytyczne mają segregować kraje w zależności od wskaźnika potwierdzonych przypadków zarażeń Covid-19 na zielone, pomarańczowe i czerwone.

Obecna forma zielonej listy nie sprawdza się ale wdrożenie ogólnoeuropejskiej listy może trochę potrwać – powiedział Minister Transportu Eamon Ryan.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Restrykcje level 5 – Irlandczycy piją na ulicach

Od kilku tygodni Irlandia objęta jest obostrzeniami związanymi z Covid-19 na poziomie 5. Jest to najwyższy poziom restrykcji jaki obwiązywał do tej pory na wyspie. Zgodnie z wytycznymi tylko absolutnie niezbędne usługi mogą być nadal oferowane co oznacza, że puby pozostają zamknięte.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też