Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Galway.pl 30 czerwca 2020

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Doradcy irlandzkiego rządu ostrzegają przed podróżami zagranicznymi bo przynajmniej 6 wczorajszych przypadków zakażenia koronawirusem miało związek z wyjazdami międzynarodowymi.

Dr Tony Holohan powiedział, że nowe ognisko zakażenia na północnym zachodzie ma źródło w podróży między innymi do Iraku.

Widzimy niepokojący trend, liczba nowych zakażeń znów rośnie i pojawiają się także nowe ogniska – przyznał Holohan.

Irlandii udało się ograniczyć liczbę zakażeń ale eksperci medyczni ostrzegają, zwłaszcza młodych ludzi, przed ignorowaniem zaleceń i stanowczo zalecają wstrzymanie się przed zagranicznymi wyjazdami. Luzowanie restrykcji nie oznacza, że wirusa nie ma.

W poniedziałek wprawdzie nie odnotowano żadnych śmiertelnych ofiar Covid-19 w Irlandii, jednak należy pamiętać, że w kraju z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 1735 osób. Łącznie liczba osób zarażonych Covid-19 wzrosła do 25,462 z czego do północy 28 czerwca odnotowano 24 nowe przypadki.

Irlandzcy ministrowie od 9 lipca planują wprowadzenie tzw. bezpiecznych pomostów między krajami z niskim wskaźnikiem zachorowań, co dzięki rezygnacji z kwarantanny pomoże pobudzić turystykę międzynarodową i pozwoli większej liczbie osób na wyjazdy na wakacje. Środowisko medyczne jest planami rządu zaniepokojone bo wiele krajów nadal odnotowuje rosnącą liczbę nowych przypadków zachorowań.

Ryzyko przywiezienia Covid-19 z wakacji jest nadal bardzo wysokie. Ważne jest abyśmy powstrzymali się od zbędnych podróży – powiedział Dr Holohan.

64% społeczeństwa uważa, że Irlandię czeka druga fala epidemii, 25% osób jest za wprowadzeniem w Irlandii większych restrykcji, a 31% uważa, że władze zbyt szybko luzują restrykcje.

A jakie jest Wasze zdanie? Planujecie wyjazd zagraniczny w te wakacje czy może uważacie, że powinniśmy spędzić jeszcze więcej czasu we wzmożonej ostrożności w formie lockdown’u?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć. Doradcy irlandzkiego rządu ostrzegają przed podróżami zagranicznymi bo przynajmniej 6 wczorajszych przypadków zakażenia koronawirusem miało związek z wyjazdami międzynarodowymi. Dr Tony Holohan powiedział, że nowe ognisko zakażenia na północnym zachodzie ma źródło w podróży między innymi do Iraku. Widzimy niepokojący trend, liczba nowych zakażeń znów rośnie i pojawiają się także nowe ogniska – przyznał Holohan. Irlandii udało się ograniczyć liczbę zakażeń ale eksperci medyczni ostrzegają, zwłaszcza młodych ludzi, przed ignorowaniem zaleceń i stanowczo zalecają wstrzymanie się przed zagranicznymi wyjazdami. Luzowanie restrykcji nie oznacza, że wirusa nie ma. W poniedziałek wprawdzie nie odnotowano żadnych śmiertelnych ofiar Covid-19 w Irlandii, jednak należy pamiętać, że w kraju z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 1735 osób. Łącznie liczba osób zarażonych Covid-19 wzrosła do 25,462 z czego do północy 28 czerwca odnotowano 24 nowe przypadki. Irlandzcy ministrowie […]

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też