Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

Galway.pl 28 kwietnia 2021

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się luzowania kolejnych ograniczeń zgodnie z zapowiedziami Premiera Micheál Martin:

Tematem lata będzie plener

Jutro, tj. w czwartek 29 kwietnia 2021 roku ogłoszone zostanie, które sektory gospodarki zostaną ponownie otwarte w maju, czerwcu i później. Zobaczcie jakie są wstępne plany.

Od 4 maja

  • Handel: etapami będą otwierane sklepy sklasyfikowane jako “non-essential” początkowo w formie click-and-collect. W pierwszej kolejności drzwi otworzą sklepy ogrodnicze i inne punkty sprzedaży na świeżym powietrzu.
  • Usługi osobiste, np. fryzjerzy będą mogły przyjmować klientów.
  • Atrakcje: muzea, galerie i biblioteki zostaną ponownie otwarte.
  • Spotkania: zostaną wznowione nabożeństwa.
  • Budowy: powrót do pełnego wymiaru pracy.

Od czerwca

  • Hotele: źródła donoszą, że na czerwiec rząd planuje otwarcie hoteli i B&B.
  • Podróże w Irlandii: w tym czasie mogą zostać zniesione ograniczenia w przemieszczaniu się wewnątrz kraju.

Od lipca

  • Restauracje: prawdopodobnie w lipcu restauracje całkowicie wznowią dzialalność.

Poziom ograniczeń jaki będzie obowiązywać w miesiącach letnich będzie uzależniony od danych dotyczących zachorowań oraz postępu szczepień. Oficjalną roadmapę luzowania restrykcji w Irlandii poznamy jutro.

Źródło: breakingnews.ie

 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Irlandia szczepi szybciej niż Wielka Brytania

Wszyscy wiemy, że prędkość z jaką Wielka Brytania szczepi swoich mieszkańców jest godna pozazdroszczenia. Kraj nie tylko rozpoczął masowe podawanie szczepionek niemal 3 tygodnie wcześniej niż Unia Europejska.

Człekokształtny robot w szpitalu w Galway przypomina o myciu rąk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Galway naukowcy z NUIG testowali dziś możliwości, zastosowanie i odbiór przez pacjentów, odwiedzających i personel, człekokształtnego robota o imieniu Dave.

anpost-ireland

Ceny znaczków pocztowych w górę

Wraz z końcem maja, wzrosną w Irlandii ceny znaczków pocztowych. Podwyżkę o 10 centów, do €1.10 zapowiedział An Post.

pogoda w Irlandii

Wietrznie i wyjątkowo deszczowo – żółty status pogodowy na najbliższe dni

Met Éireann wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe z powodu spodziewanych w najbliższych dniach silnych opadów deszczu i rwącego wiatru.

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić?

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu. W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się luzowania kolejnych ograniczeń zgodnie z zapowiedziami Premiera Micheál Martin: Tematem lata będzie plener Jutro, tj. w czwartek 29 kwietnia 2021 roku ogłoszone zostanie, które sektory gospodarki zostaną ponownie otwarte w maju, czerwcu i później. Zobaczcie jakie są wstępne plany. Od 4 maja Handel: etapami będą otwierane sklepy sklasyfikowane jako “non-essential” początkowo w formie click-and-collect. W pierwszej kolejności drzwi otworzą sklepy ogrodnicze i inne punkty sprzedaży na świeżym powietrzu. Usługi osobiste, np. fryzjerzy będą mogły przyjmować klientów. Atrakcje: muzea, galerie i biblioteki zostaną ponownie otwarte. Spotkania: zostaną wznowione nabożeństwa. Budowy: powrót do pełnego wymiaru pracy. Od czerwca Hotele: źródła donoszą, że na czerwiec rząd planuje otwarcie hoteli i B&B. Podróże w Irlandii: w tym czasie mogą zostać zniesione ograniczenia w […]

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też