Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Galway.pl 17 listopada 2020

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Tydzień po ogłoszeniu ponad 90% skuteczności szczepionek Pfizer’a, media obiegła informacja, że kolejna firma – Moderna, może poszczycić się jeszcze lepszym wynikiem swojego „kandydata” na szczepionkę.

30,000 ochotników ze Stanów Zjednoczonych wzięło udział w badaniu nowej szczepionki. Wstępne rezultaty wskazują, że po podaniu dwóch dawek mRNA-1273, szczepionka zabezpieczyła przed chorobą aż 94.5% badanych.

Wiadomości o dobrych wynikach testowanych szczepionek napełniają nadzieją, że wkrótce świat może uporać się z pandemią.

W Irlandii odnotowano wczoraj 456 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu zakażenia Covid-19 zmarło do tej pory 1,984 osób w kraju i 1,334,296 na świecie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech. Tydzień po ogłoszeniu ponad 90% skuteczności szczepionek Pfizer’a, media obiegła informacja, że kolejna firma – Moderna, może poszczycić się jeszcze lepszym wynikiem swojego „kandydata” na szczepionkę. 30,000 ochotników ze Stanów Zjednoczonych wzięło udział w badaniu nowej szczepionki. Wstępne rezultaty wskazują, że po podaniu dwóch dawek mRNA-1273, szczepionka zabezpieczyła przed chorobą aż 94.5% badanych. We just announced that mRNA-1273, our COVID-19 vaccine candidate, has met its primary efficacy endpoint in the first interim analysis of the Phase 3 COVE study.Read more: https://t.co/vYWEy8CKCv pic.twitter.com/YuLubU1tlx — Moderna (@moderna_tx) November 16, 2020 Wiadomości o dobrych wynikach testowanych szczepionek napełniają nadzieją, że wkrótce świat może uporać się z pandemią. W Irlandii odnotowano wczoraj 456 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu zakażenia Covid-19 zmarło do tej pory 1,984 osób w kraju i 1,334,296 na świecie. Więcej newsów

Tagi :

Zobacz też