Punkty testów na koronawirusa na irlandzkich lotniskach

Galway.pl 12 listopada 2020

Punkty testów na koronawirusa na irlandzkich lotniskach

Kolejny punkt testów na Covid-19 zacznie funkcjonować na irlandzkim lotnisku, tym razem w Dublinie, już w przyszłym tygodniu. Szczegóły związane z logistyką punktu i ceny testów nie są jeszcze znane. W chwili obecnej podobne punkty działają od dziś w portach lotniczych w Cork i Shannon.

  • Standardowy test LAMP wykonany w formie „drive-through” kosztuje na lotniskach w Cork i Shannon €149. Wynik otrzymujemy tego samego dnia.
  • Ekspresowy test LAMP z wynikiem w kilka godzin to koszt €199.
  • Dostępne są także testy PCR za €159, po których wynik otrzymujemy w ciągu 1-3 dni.

Aby zapewnić zgodność z nowym, europejskim systemem kontroli podróży po Europie, punkty mają dać podróżnym możliwość szybkiego przebadania się przed wylotem z Irlandii.

Testy na lotniskach będą dostępne także dla osób przylatujących na wyspę z regionów oznaczonych jako pomarańczowe, które nie zdążyły zbadać się przed przylotem. Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na lotnisku, podróżny nie będzie zobowiązany do odbycia w Irlandii kwarantanny.

Osoby przyjeżdżające z krajów oznaczonych kolorem czerwonym także będą mogły wykonać test na lotnisku, zgodnie z obowiązującymi zasadami, pięć dni po przyjeździe do Irlandii.

Punkty testów na lotniskach mogą w dużym stopniu ułatwić życie osobom podróżującym w okresie okołoświątecznym.

Organ European Centre for Disease Prevention and Control jest zobowiązany do publikowania mapy krajów z oznaczeniem zielonych, pomarańczowych i czerwonym regionów co tydzień.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też