Restrykcje level 5 – Irlandczycy piją na ulicach

Galway.pl 16 listopada 2020

Restrykcje level 5 – Irlandczycy piją na ulicach

Od kilku tygodni Irlandia objęta jest obostrzeniami związanymi z Covid-19 na poziomie 5. Jest to najwyższy poziom restrykcji jaki obwiązywał do tej pory na wyspie. Zgodnie z wytycznymi tylko absolutnie niezbędne usługi mogą być nadal oferowane co oznacza, że puby pozostają zamknięte.

Niektórzy mieszkańcy Irlandii za nic mają pandemię i obowiązujące prawo, co widać na filmie, który obiegł w ten weekend internet. Video opublikowane przez Tarę Fay na Twitterze pokazuje sobotni wieczór na South William Street w Dublinie.

Właściciel Grogans Castle Lounge na South William Street powiedział, że jego bar jest zamknięty od ośmiu miesięcy, a mimo to na posesji przed lokalem zgromadzili się „biesiadnicy”, którzy niemal zdewastowali okolicę pubu. Na Twitterze lokalu czytamy:

Od 8 miesięcy jesteśmy zamknięci bo rząd i NPHET uznali, że nasza działalność nie jest bezpieczna. Czy to jest bezpieczniejsze?

Rzecznik Gardy powiedział, że po przyjęciu zgłoszenia, stróże prawa przyjechali na miejsce i poprosili zgromadzone osoby o rozejście się.

Tego wieczoru wysłaliśmy szereg patroli w okolicę i nie stwierdziliśmy kolejnych naruszeń.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też