Wakacje w Hiszpanii i we Włoszech możliwe już za miesiąc

Galway.pl 20 maja 2020

Wakacje w Hiszpanii i we Włoszech możliwe już za miesiąc

Zarówno Hiszpania jak i Włochy ucierpiały przez pandemię Covid-19 najmocniej spośród krajów europejskich, jednak zastosowane środki blokujące i ograniczające przemieszczanie się zadziałały i niewykluczone, że od przyszłego miesiąca nastąpi rozruch turystyki.

Hiszpański Minister Transportu José Luis Ábalos w wywiadzie dla RTVE powiedział, że turyści z zagranicy będą mogli wjechać do Hiszpanii bez konieczności odbywania kwarantanny już w nadchodzących tygodniach.

Wyspy Kanaryjskie, a zwłaszcza Lanzarote cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. W 2019 roku wyspy odwiedziło 585,000 turystów z Irlandii. Na Wyspach Kanaryjskich od miesiąca nie zanotowano nowych zachorowań na Covid-19 – potwierdził Rubén López Pulido, dyrektor Hiszpańskiego Biura Turystyki (STO) w Dublinie.

Od 3 czerwca Europejczycy będą mogli, bez kwarantanny, wjechać do Włoch. Oczywiście turyści z Irlandii nie przyjadą zanim w Irlandii nie zostaną zniesione obostrzenia pozwalające tylko na niezbędne podróże w obrębie do 20 km od domu (do 20 czerwca).

Do dziś we Włoszech odnotowano 226,000 zachorowań na Covid-19, 32,000 zmarło. W Hiszpanii zarejestrowano 27,800 zgonów z powodu Covid-19.

Oba kraje stopniowo zmniejszają restrykcje wprowadzone na początku pandemii. Włoskie sklepy zostały już otwarte, w poniedziałek wznowiono też ruch w obrębie regionów. W całym kraju obowiązuje zachowanie 1-metrowej odległości między klientami w barach, sklepach, hotelach i restauracjach. Na plażach na jeden parasol zarezerwowano 10m2 powierzchni.

Dwutygodniowa kwarantanna dla osób odwiedzających Hiszpanię zniesiona zostanie prawdopodobnie 7 czerwca. Kraj pracuje nad nowymi przepisami, które mają zapewnić turystom maksimum bezpieczeństwa na lotniskach.

Działania Hiszpanii i Włoch związane z przygotowaniami do przyjęcia turystów następują po tym, jak w zeszłym tygodniu Unia Europejska poinformowała, że państwa członkowskie i obszary o podobnym wskaźniku zakażeń i solidnych systemach opieki zdrowotnej, mogą zacząć otwierać granice.

Grecja, Portugalia i Islandia mogą otworzyć swoje granice dla turystów już pod koniec czerwca lub z początkiem lipca. Malta – wyspa o niskim wskaźniku zachorowań rozmawia z kilkoma krajami na temat „bezpiecznych korytarzy” na letnie podróże, w tym z Austrią, Norwegią, Słowacją i Czechami.

Od początku lipca Ryanair zapowiedział wznowienie 40% swoich normalnych letnich połączeń. Podobne decyzje podjęły inne linie lotnicze.

Będzie gdzie i będzie jak wyjechać ale czy wakacje zostaną w tym roku uratowane? Tego nie wiemy. Nie wiadomo też w jakim stopniu letnie wyjazdy za granicę będą bezpieczne.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Zobacz też