Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Galway.pl 23 listopada 2020

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Badania przeprowadzono na 23,000 ochotników, a wyniki są bardzo obiecujące.

To gigantyczny krok w realizacji naszego celu, jakim jest dostarczenie trzech miliardów dawek szczepionki na całym świecie do końca 2021 roku – czytamy w oświadczeniu uniwersytetu.

Dyrektor generalny AstraZeneca, Pascal Soriot potwierdził, że wysoka skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki pozwalają wnioskować, że będzie ona miała natychmiastowy wpływ stan zdrowia publicznego w związku z epidemią Covid-19.

Nowa szczepionka z Oksfordu to wynik globalnej współpracy i wsparcia ze strony partnerów, sponsorów i badaczy z całego świata.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, określił wiadomość jako “niesamowicie ekscytującą”, mimo że zdaje sobie sprawę z tego, że szczepionka musi przejść jeszcze szereg kontroli bezpieczeństwa zanim zostanie podana szerszej grupie pacjentów.

Mimo że szczepionka z Oksfordu wykazuje trochę mniejszą skuteczność niż jej poprzednicy od Pfizera i Moderny, to jest tańsza i łatwiejsza w przechowywaniu. Dzięki temu może trafić w odległe zakątki świata, także do biedniejszych krajów.

Rząd Wielkiej Brytanii zamówił już 100 milionów dawek szczepionki z Oksfordu, która wystarczy do zaszczepienia 50 milionów ludzi.

W UK w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną mieszkańcy i personel domów opieki, potem pracownicy służby zdrowia i osoby w wieku powyżej 85 lat.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy ze świata
Tagi :

Zobacz też